pościel dla dzieci Kocyki bawełniane, tkane, dziane - Memi
MEMI - Polski producent bezpiecznych produktów dla dzieci

Bezpieczne pościele dla dzieci i dorosłych

Pościele dla dzieci i dorosłych z certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100

bambusowy kocyk miętowy

Zadbaliśmy o to, aby wszystkie materiały, z których szyjemy nasze produkty były w 100% bezpieczne nawet dla niemowląt.
W tym temacie na polskim rynku prawie nie mamy konkurencji. Jest mnóstwo marek dziecięcych, które szyją z bardzo słabych jakościowo materiałów, nieposiadających żadnych certyfikatów. Do tej grupy Memi w żadnym wypadku nie chce należeć. Zdecydowanie mniej firm, które szyją z tkanin dobrych jakościowo z certyfikatami bezpiecznymi dla Twojego dziecka, ale nie na wszystkie materiały. I tak, jeśli bawełna i nadruk go posiadają, to już włóknina czy zamki czy minky już go nie mają. Dlaczego? Jest to często związane z tym, że albo te materiały są w Polsce niedostępne, albo bardzo drogie. Do tej grupy Memi też nie chce należeć. Niestety firm, które sprawdzają każdy materiał użyty do produkcji swoich produktów jest bardzo mało i właśnie do tej grupy należy Memi. W związku z tym nasza bawełna, nadruki, włóknina, pianki, minky, velvet, zamki, a nawet nici zostały przebadane przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi i zostały im wydane certyfikaty Oeko-Tex® Standard 100.

  • Więcej o Oeko-Tex® Standard 100

    Od 1992 roku Oeko-Tex® Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Ponadto:
1. Zgodnie w wytycznymi nasze poduszki są bardzo płaskie, tak aby główka dziecka się nie zapadła.
2. Kocyki i pościele z wypełnieniem pierzemy w całości , jest to bardzo ważne w przypadku dzieci z alergią, gdyż pozwala zachować 100% czystości
3. Zamki w pościelach bez wypełnienia posiadają tylko korpusik. Rekomendujemy jednak, aby wybierać pościele z wypełnieniem.

© 2018 MEMI - Powered by MEMI, ul. Klimasa 37C/26, 50-515 Wrocław, NIP: 615 19 36 984
sklep@memi.eu - 694 192 923
pościele dla dzieci   pościele dla noworodków   bezpieczna pościel dla dzieci   pościel dla dzieci   pościele dla dzieci
produkty dla dzieci